Dnia 2023-10-30 20:00 odbyło się spotkanie Coventry - West Brom - końcowy wynik 0-2

W meczu rozgrywanym na The Coventry Building Society Arena drużyna Coventry podejmowała West Brom. Spotkanie to odbyło się w ramach 14. kolejki ligi Championship. Mimo starań gospodarzy, to goście zdołali zdobyć dwie bramki, kończąc mecz wynikiem 0-2. Już na przerwę West Brom prowadziło 0-1. Sędzią tego spotkania był Peter Bankes z Anglii.

Relacja z meczu Coventry vs West Brom

Mecz pomiędzy Coventry a West Brom odbył się w The Coventry Building Society Arena podczas 14. kolejki Championship. Widzowie zasiadający na trybunach z niecierpliwością wyczekiwali na zmagania obu drużyn.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 17. minucie piłkarz West Brom, Grady Diangana, pokonał bramkarza Coventry, dając prowadzenie swojej drużynie. Gospodarze starali się odrobić straty, lecz defensywa West Brom prezentowała się solidnie, nie pozwalając przeciwnikom na stworzenie klarownych sytuacji bramkowych.

W drugiej połowie West Brom podwyższyło prowadzenie za sprawą bramki B. Thomasa-Asante (69'), któremu asystował M. Phillips.

Na boisku nie brakowało emocji, co potwierdzają żółte kartki, które otrzymali zawodnicy obu drużyn. Sędzia Peter Bankes musiał się kilkukrotniegał napiąć. Ostatecznie wynik meczu nie uległ zmianie i zakończył się wynikiem 0-2 na korzyść West Brom.

Na kolejnych meczach Coventry zmierzy się z zespołami Stoke City, Millwall, Plymouth, natomiast West Brom czekają konfrontacje z zespołami Southampton, Ipswich i Cardiff.