Na obiekcie The Coventry Building Society Arena miał miejsce mecz pomiędzy Coventry i Preston: wynik 0-3

W ostatniej kolejce Championship drużyna Coventry podejmowała Preston na własnym stadionie The Coventry Building Society Arena. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem gości, którzy pokonali gospodarzy 3-0. Bramki padły już przed przerwą, co pozwoliło Preston kontrolować przebieg meczu do samego końca. Mecz rozegrany został 23 lutego 2024 roku o godzinie 19:45, a więc odbył się dokładnie 3 dni temu.

Wstrząsająca porażka Coventry z Preston 0-3

Wczorajszy wieczór na stadionie The Coventry Building Society Arena był pełen emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Drużyna gospodarzy, Coventry, podejmowała ekipę Preston w meczu 34. kolejki Championship. Niestety dla kibiców z Coventry, to goście z Preston okazali się zdecydowanie lepszą drużyną, odnosząc pewne zwycięstwo 3-0.

Spotkanie rozpoczęło się błyskawicznie dla Preston, gdy już w 1. minucie Emmanuel Riis popisał się zimną krwią i skierował piłkę do siatki po asyście Alana Browne'a, otwierając wynik na 1-0. Coventry znalazła się w trudnym położeniu, a sytuacja się pogorszyła w 20. minucie, kiedy Wayne Keane podwyższył prowadzenie gości po kolejnej skutecznej akcji Riisa. Wynik 0-2 na korzyść Preston nie napawał optymizmem kibiców gospodarzy.

Na 28. minutę wydawało się, że Coventry może odpowiedzieć, ale ich atak został zatrzymany przez pewną obronę Preston. W 38. minucie to ponownie drużyna gości cieszyła się z bramki, tym razem to Ben Thomas ustalił wynik na 0-3, sprawiając, że zadanie dla Coventry stało się niemalże niemożliwe.

Po przerwie to nadal to Preston dyktowało tempo gry, kontrolując sytuację na boisku. Mimo starań Coventry, nie potrafili oni złamać obrony przeciwnika. Gdy w 71. minucie Bobby Thomas otrzymał żółtą kartkę, frustracja gospodarzy tylko rosła. Mecz dobiegł końca z wynikiem 0-3 na korzyść gości.

Żółte kartki zostały rozdane także zawodnikom Preston - Benjamin Whiteman w 43. minucie, Jordan Storey w 54. minucie oraz Ben Woodburn w doliczonym czasie gry. Czerwonych kartek nie było.

Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice byli zaniepokojeni słabą grą swojej drużyny. Następne mecze dla Coventry to starcia z Maidstone Utd, West Brom i Rotherham, natomiast Preston zmierzy się z Hull City, Southampton i Stoke City. Czy Coventry zdoła się podnieść po tej bolesnej porażce i odwrócić swój los w kolejnych spotkaniach?