Mecz West Brom kontra Coventry, wynik końcowy 2-1

W najnowszym starciu Championship drużyna West Brom podejmowała na własnym stadionie Coventry. Mecz odbył się 3 dni temu na The Hawthorns. Gospodarze zdołali pokonać rywala wynikiem 2-1, prowadząc już 2-0 na przerwę. Po emocjonujących 90 minutach to West Brom cieszy się z pełnej puli punktów.

Ważne Dane Meczu:

Mecz pomiędzy drużynami: West Brom (Gospodarz) przeciwko Coventry (Goście)

Profesjonalna Relacja z Meczu:

Wieczór na The Hawthorns był nacechowany emocjami, gdy West Brom podejmowało Coventry w starciu, które obie drużyny chciały zdominować. Gospodarze rozpoczęli szybko, prezentując swój atak od pierwszych minut. Już w 6. minucie Matty Johnston skutecznie wykorzystał okazję, wprowadzając West Brom na prowadzenie po podaniu Conora Townsenda - atmosfera na trybunach była niesamowita, kibice żyli każdą akcją swoich ulubieńców.

Coventry próbowało odpowiedzieć, ale defensywa West Brom była solidna, a bramkarz nie dawał sobie wydrzeć gola. Gospodarze z kolei nie zamierzali zwalniać tempa i w 36. minucie Grady Diangana podwyższył prowadzenie, asystując Tommy'emu Fellowowi. The Baggies prowadzili 2-0 do przerwy, co dodatkowo podgrzało atmosferę na stadionie.

Po zmianie stron Coventry ruszyło do ataku, starając się odrobić straty. W 49. minucie Kasey Palmer otrzymał żółtą kartkę za faul, ale goście nie poddawali się. Mimo starań West Brom utrzymywało się na prowadzeniu, kontrolując przebieg meczu i nie dając rywalowi zbyt wielu okazji.

Jednak w 73. minucie nastąpił moment, na który czekali fani Coventry - Harry Wright zdobył bramkę zmniejszającą stratę do 2-1. Goście zyskali nową energię, atakując z determinacją, jednak West Brom utrzymało się na swoim poziomie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla Gospodarzy, którzy cieszyli się z ważnego zwycięstwa.

Spotkanie nie obyło się bez kartek - Conor Townsend oraz Adam Reach otrzymali żółte kartki po stronie West Brom, natomiast Kasey Palmer z Coventry dołączył do nich w gronie ukaranych. Czerwonych kartek nie odnotowano, co dodaje smaku temu zaciętemu spotkaniu.

West Brom z pewnością będzie chciało utrzymać tę dobrą passę w kolejnych meczach, mając na horyzoncie starcia z QPR, Huddersfield i Bristol City. Coventry z kolei będzie musiało podnieść się po porażce i przygotować do potyczek z Rotherham, Watford i Wolves. Mecz pełen emocji na The Hawthorns zakończył się sukcesem Gospodarzy, którzy cieszyli się z trzech punktów zdobytych przed własną publicznością.