Spotkanie Coventry - Birmingham zakończone wynikiem 2-0

Wczorajszy wieczór przyniósł zacięte starcie pomiędzy drużynami Coventry i Birmingham w ramach 20. kolejki ligi Championship. Mecz odbył się o godzinie 20:00 w The Coventry Building Society Arena. Po emocjonujących 90 minutach gry, ostateczny wynik to 2-0 na korzyść drużyny Coventry, która prowadziła 1-0 na przerwę.

Relacja z meczu Coventry vs Birmingham

Mecz pomiędzy drużynami Coventry i Birmingham odbył się wczoraj wieczorem o godzinie 20:00. Spotkanie miało miejsce na stadionie The Coventry Building Society Arena w ramach 20. kolejki ligi Championship. Sędzia główny, Sam Allison z Anglii, nadzorował przebieg meczu.

Początek spotkania był bardzo dynamiczny, obie drużyny starały się narzucić swoje warunki gry. Gospodarze z Coventry szybko przejęli inicjatywę, co zaowocowało pierwszym golem w 30. minucie. Na listę strzelców wpisał się C. O'Hare po asyście T. Sakamoto, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0.

Druga połowa meczu również obfitowała w emocje. W 77. minucie ponownie C. O'Hare wpisał się na listę strzelców, podnosząc prowadzenie Coventry na 2-0. Asystę przy drugim golu zanotował M. van Ewijk, który wraz z kolegami zapewnił swojej drużynie cenne trzy punkty.

Mecz nie obył się bez kartek. Na przestrzeni spotkania żółte kartki otrzymali zawodnicy obu drużyn: Juninho Bacuna, Siriki Dembélé, Emanuel Aiwu, Lukas Jutkiewicz oraz Jordan James. Czerwonych kartek nie zanotowano.

Atmosfera na stadionie była gorąca, kibice dopingowali swoje drużyny przez całe spotkanie, tworząc niesamowitą atmosferę.

W kolejnych meczach drużyna Coventry zmierzy się z zespołami Southampton, Leeds i Sunderland, natomiast Birmingham zagra przeciwko Cardiff, Leicester i Plymouth.

Wynik końcowy spotkania to 2-0 na korzyść Coventry, które zasłużenie wywalczyło trzy punkty na własnym stadionie. Mecz dostarczył wielu emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom, a zwycięstwo gospodarzy na pewno zostanie długo pamiętane przez sympatyków piłki nożnej.